7 грудня у Маріупольському державному університеті пройшла V Міжнародна науково-практична конференція «Особливості інтеграції країн у світовий економічний та політико-правовий простір».
Організатором наукового форуму традиційно виступила кафедра економіки та міжнародних економічних відносин МДУ спільно з провідними університетами Польщі, Грузії, Молдови, Болгарії, Департаментом з питань економіки Маріупольської міської ради та Відділенням в м. Маріуполь Донецької торгово-промислової палати.
У конференції взяли участь близько 100 науковців із закладів вищої освіти Італії, Польщі, Грузії, Молдови та України. У представлених доповідях вони висвітлили теми розвитку міжнародних фінансово-кредитних і валютних відносин, інноваційно-інвестиційної діяльності країн, міжгалузевої співпраці й особливостей розвитку зовнішньоекономічних і політичних відносин країн в умовах глобалізації та інші актуальні питання. З метою сприяння у виборі майбутньої професії на захід запросили учнів загальноосвітніх шкіл Маріуполя.
На відкритті конференції з вітальним словом до учасників звернулися перший проректор МДУ, професор Олена Булатова, декан економіко-правового факультету МДУ, професор Роман Толпежніков, завідувач кафедри економіки та міжнародних економічних відносин МДУ, професор Юрій Чентуков, віце-президент Донецької торгово-промислової палати Олена Політік та керуючий філією ПАТ «Перший український міжнародний банк» у Маріуполі Андрій Висоцький.
Цьогорічна конференція продемонструвала великий науковий потенціал студентів-економістів МДУ. На пленарному засіданні з науковими доповідями виступили переможниці Міжнародного конкурсу студентських науково-дослідницьких робіт з економіки – магістрантка спеціальності «Економіка. Міжнародні економічні відносини» Ольга Шкурат і студентка ІV курсу ОС «Бакалавр» спеціальності «Міжнародна економіка» Валерія Гнідіна.
Ольга Шкурат досліджувала тему співробітництва України з Міжнародним валютним фондом. Вона розглянула етапи та ключові цілі співпраці України з МВФ, обсяги кредитування української економіки міжнародними фінансовими організаціями з 2007 по 2016 роки, фінансові позиції України у МВФ, індикатори боргової безпеки держави тощо. Валерія Гнідіна представила порівняльний аналіз національних інноваційних систем Китаю та Індії.
Наукові доповіді учасників опубліковані у збірнику матеріалів конференції.
Читайте також: Науковці обговорили проблеми сталого розвитку українського суспільства на базі МДУ



 |