23 листопада на історичному факультеті Маріупольського державного університету пройшла акція «Запали свічку» до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Викладачі кафедри історичних дисциплін і студенти-історики пригадали і засудили свідомі та цілеспрямовані заходи вищого керівництва Радянського Союзу й Української РСР на чолі зі Сталіним, розраховані на придушення українського національно-визвольного руху і фізичне знищення частини українських селян.
Завідувач кафедри історичних дисциплін, професор Володимир Романцов розповів про дослідження, яке проводили студенти спеціальності «Історія» у 2010-2011 роках. Воно полягало у записі спогадів місцевих жителів, які пережили Голодомор. У записах були, зокрема, свідчення селян про факти канібалізму, втрати розуму від численних смертей, створення братських могил і насильницькі заходи, які вживала радянська рада того періоду.
Акція «Запали свічку» завершилася покладанням квітів до Пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 рр. і політичних репресій.
Періодичні видання, монографії та підручники сучасних українських істориків, у яких висвітлюється тема Голодомору, зібрані на книжково-ілюстративній виставці «Україна пам'ятає – світ визнає», яку організувала наукова бібліотека МДУ до Дня пам’яті жертв голодоморів. З експозицією можна ознайомитися у холі бібліотеки (корпус № 2, I поверх).
Читайте також: МДУ провів меморіальний захід до 85-ї річниці Голодомору в Україні




 |