Головна » 2019 » Грудень » 16 » Мала академія наук: юні дослідники захистили наукові роботи на базі МДУ
Мала академія наук: юні дослідники захистили наукові роботи на базі МДУ

14 грудня на базі Маріупольського державного університету відбувся I (міський) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Головною метою конкурсу є розвиток у школярів аналітичних здібностей і навичок публічного виступу, залучення до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадської позиції.

Протягом багатьох років університет активно підтримує науково-дослідну роботу учнів. Провідні фахівці МДУ проводять заочне оцінювання та рецензування робіт учнів і очолюють журі наукових секцій, а також надають всебічну консультативну допомогу учням та їхнім науковим керівникам у ході підготовки досліджень. Серед цьогорічних учасників були й ті, чиїми роботами безпосередньо керували викладачі Маріупольського державного університету.

На загальних зборах з нагоди відкриття конкурсу з вітальним словом виступили завідувач кафедри історичних дисциплін, професор Володимир Романцов, Голова Ради молодих вчених, доцент кафедри культурології та інформаційної діяльності В'ячеслав Кудлай, головний спеціаліст методично-консалтингового центру Департаменту освіти Маріупольської міської ради Ірина Цунікова.

На базі університету працювали 22 наукові секції. Школярі представили наукові роботи, присвячені актуальним проблемам у галузі економіки, права, соціології, історії, етнології, географії, журналістики, психології, педагогіки, мистецтвознавства, української, російської, англійської, німецької мов, української та зарубіжної літератури. Цього року близько 60 юних дослідників презентували свої роботи у стінах МДУ.

За підсумками конкурсу журі визначило призерів міського етапу, які візьмуть участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.