Маріупольський державний університет став частиною нового проєкту «Жива лабораторія кліматичної справедливості» (CJLL) у межах програми Еразмус+.
Екологічний проєкт ініційований Університетом Палермо (Італія) за фінансової підтримки Європейської комісії. Він має на меті посилити роль закладів вищої освіти у вирішенні проблем сучасності. Так академічна спільнота двох дружніх країн об'єднає зусилля у боротьбі зі зміною клімату.
Перша координаційна зустріч партнерів проєкту відбулася наприкінці жовтня у стінах італійського вишу. Маріупольський університет представили завідувачка кафедри маркетингу та туризму, професорка Анжеліка Балабаниць і аспірантка освітньо-наукової програми «Менеджмент» Валентина Абалмасова.
Науковий координатор проєкту, професор адміністративного та екологічного права Університету Палермо Нікола Гулло окреслив присутнім головні завдання CJLL та перші науково-методичні розробки щодо його впровадження в освітній процес. Серед комплексних завдань проєкту: проведення просвітницьких заходів серед громад, впровадження цифрової платформи для наукових обмінів, створення юридичних посібників для екоактивістів.
Анжеліка Балабаниць та Валентина Абалмасова як амбасадорки незламного вишу і нескореної країни розповіли міжнародній спільноті про шлях Маріупольського університету, а також поділилися власним баченням кроків реалізації спільної амбітної ініціативи, які допоможуть у майбутньому вирішити низку соціально-екологічних проблем в Україні.
Серед наших головних цілей – впровадження заходів з адаптації населення до змін клімату. У процесі реалізації проєкту Маріупольський університет зможе зробити значний внесок в екологічну освіченість української молоді, популяризацію дбайливого ставлення до довкілля та раціональне використання енергетичних ресурсів,
– завідувачка кафедри маркетингу та туризму Анжеліка Балабаниць.
Робота над проєктом «Жива лабораторія кліматичної справедливості» планується протягом наступних трьох років. До його реалізації будуть залучені різні європейські партнери, серед яких Університет Ровіра і Вірджилі (Іспанія), компанія C.M. SKOULIDI & SIA E.E. (Греція), асоціація Sud Ecologia e Cooperazione Onlus (Італія), активістські та юридичні організації, які займаються питаннями кліматичної справедливості.
Читайте також: Викладачам і студентам МДУ присвятили цьогорічний Тиждень італійської мови у світі
|