20 квітня ректор Маріупольського державного університету, професор Микола Трофименко та керівниця бухгалтерської служби вишу Анжеліка Дощик долучилися до обговорення концепції створення Всеукраїнської мережі регіональних наукових центрів.
Нарада проходила в онлайн-форматі під головуванням міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова. Учасниками обговорення концепції стали представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад та територій України, Національної академії наук України, Національного центру «Мала академія наук України», Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
Минулого року під егідою Президента України Володимира Зеленського відбулося урочисте відкриття першого в країні сучасного інтерактивного Музею науки Малої академії наук. Ця подія стала поштовхом для створення Центрів науки в усіх регіонах України та розвитку позашкільної освіти.
Музей науки – це сучасний простір, який запрошує до взаємодії з собою і показує, що наука всюди, вона цікава і доступна. Показує, що вивчати хімію, фізику, біологію можна не тільки за нудними підручниками, а й інтерактивно. Музей не може бути єдиним, працювати у «вакуумі», він – частина великої системи, і саме вона дозволить підтримувати розвиток дітей,
– голова ради Центрів науки України Анна Пуртова.
За результатами опрацювання можливостей, обрано три міста, у яких Музеї науки розпочнуть створювати вже у поточному році – у Маріуполі, Львові та Києві. Загалом стратегія розвитку передбачає реалізацію проєкту, який налічуватиме 15 науково-освітніх просторів по всій країні.
Дуже приємно, що наш університет був обраний базою для одного з музеїв. Сьогодні Донецька область, зокрема Маріуполь, відчуває надзвичайну нестачу вчителів фізики, хімії, біології, географії та математики. Музей науки – це імпульс для розвитку освітніх програм у МДУ з підготовки фахівців за цими напрямами. Ми впевнені, що цей науковий простір стане осередком STEM-освіти на Донеччині,
– ректор МДУ Микола Трофименко.
Нарада завершилася підписанням Меморандуму про співпрацю та взаємодію сторін-учасників. Співробітництво має на меті спільну діяльність із розповсюдження наукових знань у сучасній і доступній формі, створення рівних можливостей для самореалізації, розвитку здібностей і творчого потенціалу учнівської та студентської молоді.
Читайте також: Студенти спеціальності «Кібербезпека» МДУ навчатимуться за методиками американських вишів
|