Головна » 2023 » Жовтень » 30 » Представниці МДУ переймали європейський досвід з управління закладами освіти
Представниці МДУ переймали європейський досвід з управління закладами освіти

Інтеграція України в освітньо-науковий європейський простір дозволяє спільноті Маріупольського державного університету переймати найкращі практики від іноземних колег. Перша проректорка, професорка Олена Булатова та відповідальна секретарка приймальної комісії, завідувачка кафедри дошкільної освіти, доцентка Юлія Демидова здійснили дружні візити до закладів вищої освіти польського міста Люблін.

Робоча подорож передбачала набуття досвіду з управління університетами та взаємодії освітніх установ із місцевою владою. На запрошення Фундації менеджерських ініціатив участь у програмі мобільності взяли освітяни із п'яти областей південного та південно-східного регіонів нескореної країни.

Представники української делегації зустрілися з керівництвом університетів, які входять до Спілки закладів вищої освіти міста: Люблінського католицького університету Івана Павла II, Університету Марії Кюрі-Склодовської, Вищої школи підприємництва та адміністрування, Медичного університету Любліна, Люблінської політехніки. З-поміж іншого, освітяни поспілкувалися із мерією та очільниками департаментів органів місцевого самоврядування.

Під час робочих зустрічей освітянки МДУ розглядали питання стратегічного розвитку університетів, формування сучасного освітнього середовища, організації наукової діяльності, реалізації міжнародних проєктів, взаємодії вишів із місцевою адміністрацією, територіальною громадою і бізнесом. Взаємокорисною також стала зустріч із Мирославом Скоркою – керівником програм Study Tour to Poland, учасниками яких тривалий час є здобувачі Маріупольського університету.

Участь у подібних програмах посилює потенціал розвитку як нових зв’язків із українськими та закордонними партнерами, так і надає можливості розвитку нових стратегічних партнерств. Досвід Любліна переконливо доводить – тільки у тісній взаємодії із університетами посилюється спроможність громад,

– перша проректорка Олена Булатова.

Задля втілення у життя спільних із закладами освіти Любліна амбітних планів українська делегація підписала угоду про створення Асоціації Азово-чорноморських університетів. Окрім МДУ до її складу увійшли Національний університет «Запорізька політехніка»,  Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Богдана Хмельницького, Приазовський державний технічний університет, Херсонський національний технічний університет, Одеський національний технологічний університет, Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова.