Головна » 2020 » Грудень » 17 » Працевлаштування з досвідом і без: Студентська рада МДУ провела форум з нетворкінгу
17:25
Працевлаштування з досвідом і без: Студентська рада МДУ провела форум з нетворкінгу

Студентська рада Маріупольського державного університету провела перший Student Networking Forum. До онлайн-конференції на платформі Zoom долучилися близько 60 студентів з усіх закладів вищої освіти Маріуполя. 

На початку форуму помічник проректора з НПР з питань виховної роботи Лідія Коробченко привітала учасників та наголосила на важливості
 подібних заходів для саморозвитку і працевлаштування молоді. Модераторкою форуму виступила студентка МДУ Ле Хонг Чау Лонг. 


Захід складався з лекційного та дискусійного блоків. Першу лекцію провела представниця компанії Global Recruitment & Consulting Наталія Слинько. Вона з власного 15-річного досвіду роботи розповіла, як створити резюме, яке зацікавить роботодавців. Більш детально фахівчиня зупинилася на цілях та структурі резюме, показала найбільш успішні приклади, акцентувала увагу на поширених помилках, які допускають студенти під час пошуку першої роботи.
 

Спікерка підкреслила ключові пункти, які варто додати до резюме: досвід, професійну практику, успіхи в навчанні, зацікавленість літературою за фахом, участь у семінарах, лекціях і конференціях. У свою чергу, студенти запитали Наталію, що писати в резюме, коли здається, що немає про що писати. В такому випадку фахівчиня рекомендує вказувати власні спортивні досягнення, пройдені курси, участь у проєктах  та стажуваннях, залученість до волонтерської діяльності, знання комп'ютерних програм та іноземних мов. 


Лекцію, присвячену написанню мотиваційних листів, провела менеджерка проєктів громадської організації «Маріупольска Спілка Молоді» Дар’я Маркович. Вона зауважила, що у мотиваційному листі, метою якого є привернути увагу до особи автора та сформувати перше позитивне враження про нього, велике значення має емоційна складова. Саме тому при написанні варто сконцентрувати увагу на власних амбіціях і прагненнях розвиватися у професійній сфері.


Крім того, Дар'я звернула увагу молоді на структурі мотиваційного листа, зокрема, порадила найцікавіші факти про себе зазначати на початку тексту. До основних вимог написання листа спікерка віднесла стислість, чіткість, логічність і правдивість інформації, а також креативність і щирість. Також спікерка зазначила, що відсутність ключових слів у листі, поверхневий опис власної мотивації та копіювання чужих робіт – є типовими помилками при складанні мотиваційного листа. 


Під час панельної дискусії молодь мала змогу поспілкуватися з представниками громадських організацій «Маріупольська Спілка Молоді» та «Українська волонтерська служба», проєкту «Будуємо Україну разом», а також Української академія лідерства, Маріупольського міського центру зайнятості, Студентської ради МДУ та благодійного фонду «Карітас Маріуполь». Студенти цікавилися, чи може членство в громадських організаціях зіграти вагому роль при майбутньому працевлаштуванні, чи можна приєднатися до заходів організації онлайн або працювати віддалено в нинішніх умовах пандемії, які є можливості працевлаштування випускників без досвіду роботи.

Презентації спікерів у поєднанні зі жвавими дискусіями стали запорукою успіху заходу. Інформація викладалася структуровано та цікаво. Завдяки модераторці жодне питання від учасників не залишилося без відповіді. Також приємним сюрпризом стало те, що після заходу організатори поділилися матеріалами лекцій і презентаціями,

 

–  курсант Донецького юридичного інституту Анатолій Дзедзицький. 

 

Student Networking Forum став для мене чудовою можливістю навчитися новому, отримати яскраві емоції та провести час із користю. Мене вразила кількість спікерів на цьому заході, які поділилися своїм досвідом зі студентами. Я відзначила для себе багато важливих речей, що допоможуть мені в майбутньому,


– студентка Маріупольського університету Дар'я Дзигар.

Читайте такожСтудентська рада МДУ провела круглий стіл «Дистанційна освіта очима студента»

Переглядів: 980 | Додав: Прес-центр