14:00 Студентам-переселенцям розповіли про їхні права | |
У МДУ навчається понад 200 студентів із зони проведення АТО і так званої «зони зіткнення». Щоб окреслити загальні для цієї категорії питання і розглянути окремі випадки студентів, профспілковим комітетом МДУ було ініційовано збори студентів-переселенців. На зборах були присутні понад 60 студентів-переселенців. Зустріч проводили голова профкому МДУ Олександр Каріда і заступник голови профкому по роботі зі студентами Світлана Костіна. В якості експертів були запрошені юристи і фахівці-практики: начальник відділу грошових виплат і компенсацій Управління соціального захисту населення Орджонікідзевського району Наталя Тюлькина, заступник начальника відділу кадрово-правової роботи Управління соціального захисту населення Жовтневого району Юлія Шестерик, фахівець з оздоровлення відділу у справах сім'ї та молоді міської ради Галина Родіті, керівник відділу соціальної роботи Приморського центру соціальних служб Олена Сороколат, начальники відділів міського центру зайнятості Леся Петрушенко і Світлана Міщенко, головний спеціаліст у справах дітей міської ради Марина Мислак, практикуючий адвокат, юристи проекту центру соціальної адаптації осіб, які постраждали внаслідок проведення АТО Юлія Башкірова і Ярослав Авраменко, координатор мобільних бригад Маріупольського союзу молоді Анастасія Козирєва.
Гості допомогли розібратися в складних юридичних формулюваннях законодавства, пояснили студентам, хто є внутрішньо переміщеним особою, хто має право отримати статус та які пільги передбачені законодавством. За попереднім опитуванням, проведеним профактивом факультетів, з'ясувалося, що далеко не всі наші студенти були поінформовані про права та пільги, що надаються вимушеним переселенцям. Статус ВПЛ можуть отримати тільки ті студенти, які вступили до університету в 2014 і 2015 рр. Старші курси можуть отримати довідку ВПЛ тільки після закінчення ОКР «Бакалавр», «Магістр» та «Спеціаліст». Але юристи пояснили, що кожен випадок індивідуальний, і порадили звертатися до суду. Юлія Башкірова запропонувала безкоштовні послуги свого Центру (вул. Соборна, 9) і допомога юристів, адвокатів. Також на зборах розглядалися варіанти державної допомоги для внутрішньо переміщених осіб і послуги волонтерських і громадських організацій, фондів.
Галина Родіті зазначила, що в 2016 році міською радою передбачено оздоровлення позначеної категорії студентів. Тому влітку студенти-переселенці матимуть можливість оздоровитися за безкоштовними путівками. У питанні працевлаштування студентів зацікавили гранти, що надаються міським центром зайнятості на здійснення соціальних проектів і становлення малого бізнесу. У свою чергу, представники Маріупольського союзу молоді запропонували свою допомогу в проведенні тренінгів для випускників університету. На завершення зустрічі Юлія Башкірова розповіла про ініціативу створення громадської організації переселенців Маріуполя для представлення своїх інтересів в органах влади, і закликала всіх бажаючих приєднатися до цього руху.
| |
Переглядів: 1159 | | |