Головна » 2019 » Березень » 22 » У рамках педагогічної практики студенти МДУ познайомили школярів із культурою Туркменістану

Студенти ІІІ курсу спеціальності «Середня освіта» Маріупольського державного університету протягом трьох тижнів проходять педагогічну практику у закладах загальної середньої освіти Маріуполя. Організатором практики виступає кафедра педагогіки та освіти.

Під час практики майбутні вчителі набувають навичок планування виховної роботи класного керівника, вчаться працювати із класом та окремими учнями з урахуванням їх вікових та індивідуальних особливостей, закріплюють вміння аналізувати освітній процес. Особлива увага приділяється поглибленню знань з методики виховної роботи, оволодінню сучасними освітніми технологіями, освоєнню передового педагогічного досвіду.

Одним із завдань практики є проведення виховного заходу. Так, студенти-іноземці спеціальності «Середня освіта. Мова та література (російська)» познайомили учнів НВК «Гімназія-школа» №27 із національними звичаями і традиціями Туркменістану.

Студенти підготували інтерактивну презентацію рідної культури: пригощали національними стравами (пловом, баурсаком, ішлеклі), співали, танцювали, грали на народних музичних інструментах. У свою чергу, школярі познайомили гостей з українською культурою: читали вірші і співали народні пісні. Під час зустрічі представники двох народів обмінялися пам’ятними сувенірами.

Такий досвід полікультурного виховання є дуже важливим у процесі становлення майбутніх педагогів і сприяє розширенню світогляду учнів.

Цікавий факт! У Туркменістані учні молодших класів ходять до школи у національному одязі зеленого кольору, гімназисти і ліцеїсти – у синьому, а студенти – у червоному.

Читайте також: «Колобок» французькою мовою: школярі та студенти МДУ відзначили Міжнародний день франкофонії