Головна » 2019 » Листопад » 19 » Викладачі МДУ, магістранти і директори закладів середньої освіти обговорили актуальні проблеми управління сучасною школою

14-15 листопада кафедра педагогіки та освіти Маріупольського державного університету проводила науково-методичний семінар «Педагогічна майстерня керівника закладу освіти».

У семінарі взяли участь магістранти освітньої програми «Менеджмент. Управління закладом загальної середньої освіти» МДУ, викладачі кафедри Леніна Задорожна-Княгницька, Раїса Мойсеєнко, Марина Нетреба, Ірина Тимофєєва і директори загальноосвітніх шкіл Тетяна Екзархо, Марина Єжаковська, Наталія Зьома, Олена Кіор та Ірина Красноярова.

У рамках Педагогічної майстерні студенти презентували результати досліджень, здійснених у процесі підготовки кваліфікаційних робіт. Вони розглянули актуальні проблеми управління сучасною школою, зокрема, формування готовності педагогів до інноваційної діяльнсті, управління початковою освітою в умовах Нової української школи, управління якістю роботи закладу освіти, взаємодії з батьками учнів на засадах педагогіки партнерства, управління процесом адаптації педагогічних працівників.

Особливу увагу магістранти приділили питанням організації освітнього процесу на засадах Концепції Нової української школи – представили досвід організації профільного навчання, інклюзивної та медіа-освіти, здійснення національно-патріотичного, громадянського, трудового виховання школярів, розвитку лідерського потенціалу старшокласників, управління учнівським самоврядуванням.

Директори загальноосвітніх шкіл взяли активну участь в обговоренні представлених доповідей і відзначили високий рівень досліджень, проведених студентами.

Науково-методичний семінар «Педагогічна майстерня керівника закладу освіти» проводиться з часу відкриття  у 2012 році спеціальності «Управління закладом загальної середньої освіти» і забезпечує зв'язок між випусковою кафедрою та стейкхолдерами (організаціями та установами, зацікавленими у підготовці фахівців зазначеного напряму).